Akademia Sztuk Pięknych

Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną

Wydziałową pracownię praktyczną odwiedził Franciszek Bojańczyk z Kompanii Środkowoeuropejskiej – organizacji, która zajmuje się opracowywaniem tras turystycznych i przeprowadzaniem wypraw na terenie Europy Środkowej. Misją Kompanii jest:

odkrywanie i prezentowanie wielokulturowego dziedzictwa Europy Środkowej. Uwielbiamy dobre opowieści, rzadko odwiedzane miejsca i ludzkie historie. To wszystko odnajdziecie w naszych wycieczkach.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o:

Wizyta odbyła się w ramach cyklu Praktykowanie, który ma zapoznawać  studentów z ludźmi i organizacjami działającymi w obszarach: kultury, edukacji, aktywizmu społecznego, sztuki, upowszechniania historii i nauki. Spotkania mają służyć wymianie doświadczeń oraz pokazaniu studentom realiów działania w interesujących nas obszarach.