Wystawa 1/11 Mikrohistorie

19 maja w Fundacji Arton odbył się wernisaż wystawy 1/11 Mikrohistorie. Jej kuratorkami były studentki WZKW pod opieką dr Mariki Kuźmicz. Wystaw potrwa do 30 czerwca tego roku.
Jest ona serią opowieści o Polskiej panoramie artystycznej lat 70. i 80., próbą nakreślenia sieci połączeń między archipelagami indywidualnych tendencji i praktyk twórców tamtego okresu.
Wybrane przez studentki z repozytorium Fundacji Arton prace stanowią ciekawy przykład początków eksperymentalnej fotografii i wideo, sztuki konceptualnej oraz kontekstualnej w Polsce. Artystyczny wielogłos ma pomóc zrozumieć różnorodne motywacje i zainteresowania, które kształtowały młodą sztukę polską w różnych ośrodkach.
Mikrohistorie stają się również punktem wyjścia do refleksji nad drogą artystyczną twórców. Jak pierwsze kroki w polu sztuki wpłynęły na dalsze poszukiwania artystyczne? Jak artyści postrzegają swój rozwój? Czy młody artysta sprzed lat różni się od współczesnego? Odpowiedzi na te pytania udzielają na wystawie sami artyści.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018